Slovácká moštárna – Češka z Česka
parallax background

Slovácká moštárna

Slaný štrúdl s uzeným masem a zelím
Listopad 15, 2018
Dušená roštěnka na houbách
Prosinec 3, 2018

 

Slovácko je oblast v Jihomoravském a Zlínském kraji, kde stále žijí lidové zvyky, tradice a události s nimi spojené (např. jízda králů, hody, fašank). A v typických vinných sklepích zraje víno z místních vinic.

V jedné takové vesničce na Slovácku, ve Strážovicích, žije i Magdaléna Válková, která vyrábí nejen vína, ale i nealkoholické vinné mošty, hroznové a vinné želé, které jsou vyrobené bez zbytečných chemických přísad a z lokálních zdrojů.

A protože protože produkty Slovácké moštárny řadu let znám a mám je ráda, ráda je představím i vám. :)

Produkty Slovácké moštárny neoceňuji jen já. Získaly řadu významných ocenění v ČR i v zahraničí, jako např. Chuť Jižní Moravy a označení Tradiční výrobek Slovácka. Vinný mošt Sauvignon získal značku kvality TOP delikatesa, vinný mošt Pálava vyhrál v soutěži Jihomoravského kraje o značku Regionální potravina.

A vinný mošt Muškát Moravský získal zlatou hvězdu v nejprestiižnější potravinářské soutěži Great taste awards ve Velké Británii.

Vinné mošty jsou nealkoholické, z lokálních zdrojů a bez chemických přísad. Vyrobené jsou šetrným způsobem z kvalitních hroznů. Zpracováním jsou zachovány zdraví prospěšné látky, chuť a vůně čerstvého ovoce.

Vinná a hroznová želé jsou fantastická k sýrům, k dezertům a sladkému pečivu, masným výrobkům i jako konfit při pečení některých mas a drůbeže. Záleží na chuti a odrůdě vinného nebo hroznového želé.

 

Výrobky Slovácké moštárny můžete koupit přímo na jejich e-shopu www.slovackamostarna.cz, ve vinotékách, v obchodech se zdravou výživou a farmářskými produkty. A pokud jste z okolí, určitě se stavte přímo v prodejně ve Strážovicích. Určitě nebudete litovat. :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *