Zámek Lednice
parallax background

Zámek Lednice

bábovka
Bábovka
Květen 7, 2017
paprikové lusky
Rajská omáčka s paprikovým luskem
Srpen 29, 2017
 

Lednicko-valtický areál je přenádherné místo na Jižní Moravě, které jsme navštívili na začátku července 2017. Areál, který se nachází mezi Lednicí, Valticemi a Břeclaví, je nejrozsáhlejší koncepčně upravenou krajinou na světe, která je zapsaná na seznam památek UNESCO.

A že je tam co k vidění! Vydalo by to na několik dní! My jsme mohli pobýt pouze den. Viděli jsme Zámek Lednice, skleník, prošli jsme se zahradou a parkem až k minaretu. Jedno je jasné - určitě se sem musíme vrátit!

 

Náš výlet začal skvělým obědem v Restauraci U Tlustých. Bylo nás 8 a všichni jsme byli spokojeni, tak jako Zdeněk Pohlreich, který restauraci ohodnotil všemi třemi hvězdičkami. :) Jídlo, prostředí i jednání personálu nemělo chybu!

Mile náš překvapilo také parkování, které bylo cca 60 Kč NA CELÝ DEN! A další příznivá zpráva byla cena vstupů do zámku a fakt, že jsme měli velice milou a znalou průvodkyni! :)  

Zámek Lednice je jeden z nejvíce navštěvovaných zámků v České republice a opravdu stojí za návštěvu!

V Lednicko-valtickém areálu můžete navštívit i zámek Valtice, Obelisk, Janův hrad, Lovecký zámeček, Apollonův chrám, Rybniční zámeček, Hraniční zámeček, Nový dvůr, Chrám Tří Grácií a mnoho dalšího. Lednicko-valtický areál není pro nic za nic označován jako "Zahrada Evropy"! :)

Lednice v den naší návštěvy připomínala spíše troubu, ale i tak jsme se vydali na procházku do zahrady a parku. Návštěva skleníku byla včak pro ty nejodolnější z nás! :)

I přes horko jsme došli parkem k Minaretu, abychom se podívali na svět z výšky.

Celý výlet stál za to a pokud Lednicko-valtický areál taky navštívíte, přeji vám, ať si ho naplno užijete!

 

 

 

 

4 Comments

  1. Hannah's spirit napsal:

    Nádherné fotky! A to video s poletující záclonou mi vyrazilo dech 🙂

  2. Tereza MBML napsal:

    Wow! Ta vlající záclona mi vzala dech! Nádhera a úžasnej nápad!

    A skvělej blog. Děkuji za něj, opravdu 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *