Portugalsko - Ponta da Piedade, Lagos
parallax background

Portugalsko – Ponta da Piedade, Lagos

Ovocný hrnkový koláč s drobenkou
Červen 15, 2018
Šumava
Červenec 6, 2018

 

Lagos

je poklidné městečko na jihu Portugalska, kde je krásně nejen v létě. Slunečné počasí je tady totiž až 300 dní v roce! Čísté písečné pláže a písčité útesy vytváří dechberoucí atmosféru. Lagos je obehnán starými hradbami, je plný vzrostlých palem a bílých domků. V polovině září jsme měli pocit, že potkáváme hlavně místní.
V Lagosu jsme strávili pouze pár hodin. Téměř celý den jsme se procházeli na písčitých útesech Ponta de Piedade a pláži nedaleko Lagosu. A byla to opravdu dobrá volba! Voda měla v polovině června 15 °C, ale i přes svoji neotužilost jsem tam vlezla. To prostě nešlo jinak!

Ponta da Piedade

Když jsem došla k útesu v Ponta da Piedade, roztřísly se mi nohy. Taková krása! Jen si to představte - stojíte na písčitém žlutooranžovém útesu, nad vámi blankytně modré nebe na kterém létají racci a pod vámi na útes poklidně šplouchá atlantský oceán, který mění barvy - světle modrá, tyrkysová, tmavě modrá, bílá... Už jsem psala, jaká to byla krása?

Můžete se nechat svést na loďce podél pobřeží a útesy. Na loďce s motorem vás asi hodinu poveze převozník. Kolik to stálo už bohužel nevím, ale vím, že cena byla přívětivá a rozhodně to stálo za to! Všude kolem cest můžete obdivovat vzrostlé kaktusy, kterých je opravdu hodně.

Líbil se vám článek a nechcete, aby vám unikly další? Sledujte mě také na sociálních sítích a vše se včas dozvíte. :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *