Velikonoce – Češka z Česka

Velikonoce

Březen 29, 2016

Vajíčková pomazánka

Pokud máte v rodině koledníky, je dost možné, že po Velikonočním pondělí nevíte co s vykoledovanými vařenými vejci. Já mám jasno! Vždy se těším na vajíčkovou pomazánku, která je navíc velmi jednoduchá.
Duben 3, 2019

Symboly Velikonoc

Velikonoce, oslavy jara a nejdůležitější křesťanské svátky, jsou plné zvyků a tradic, symbolů a radosti z nadcházejícího jara. Víte, co je pro Velikonoce typické? 
Duben 4, 2019

Velikonoční věnec

Tak jako to u zvyků a tradic bývá, mají svoji symboliku. Jiné to není ani u velikonočního věnce. Kynuté těsto symbolizuje hojnost a kruhový tvar ochranu a vítězství nad zimou. Těsto je velmi podobné známějšímu mazanci. Upečete si velikonoční věnec i vy?
Duben 4, 2019

Velikonoční mazanec

Mazanec, jak ho známe dnes, sladké pečivo s rozinkami, se peče od 18. století. Mazanec má kulatý tvar, na vršku je naříznutý do kříže, připomínající ukřižování Krista. Těsto je kynuté, stejné jako na vánočku.
Duben 6, 2019

Jidáše

Jidáše jsou velikonoční pečivo z kynutého těsta různých tvarů. Různé tvary jidášů mají připomínat provazy, na kterých se oběsil Jidáš, jeden z dvanácti apoštolů, který Ježíše zradil.